Weather superstitions

Jak widzicie już kończy się marzec. Teraz można stwierdzić, że powiedzenie "w marcu jak w garncu" spełniło się w całości. Dzisiaj chciałabym poruszyć temat przesądów, mianowicie jednego, jeżeli można go tak nazwać.
Kiedyś, gdy miałam sześć lat (a może nawet mniej) ktoś powiedział mi, że pogoda zależy od Pana Boga. Ja w to uwierzyłam i zawsze podczas burzy mówiłam wszystkim, aby zrobili coś dobrego, bo burza to nic innego jak złość Boga. Wierzyłam, że jak ktoś naprawi swoje złe czyny , to tam na górze nam wybaczą i będzie słoneczko. Teraz to dla mnie wydaje się śmieszne, ale wtedy takie nie było. Uważałam również, że deszcz jest dlatego, że w niebie płaczą. Natomiast słońce było wtedy, gdy Pan Bóg się cieszył. To były takie moje dziecinne wierzenia/przesądy. Wszystko wyjaśniło się samo, gdy poszłam do drugiej klasy podstawówki i zmądrzałam, haha. Teraz już wszystko wiem. A może nie jestem sama i ktoś z Was też tak myślał?
Zobacz więcej >

Idol or authority

Jestem przekonana, że na świecie nie ma takiej osoby, która nie miałaby swojego idola lub kogoś, kto jest jej autorytetem.Wpisując dzisiaj słowo "idol" w przeglądarkę zauważyłam, że wiele osób zadało pytanie "jaka jest różnica pomiędzy autorytetem a idolem". Czasami rzeczywiście nie rozróżniamy kto jest kim. Dzisiaj chciałabym ta różnicę Wam przedstawić. Niektórzy uważają  idola za swojego autoryteta, ale wątpię żeby robili to słusznie. Są jednak wyjątki. Teraz przybliżę Wam trochę definicję tych dwóch pojęć. Idolem można nazwać kogoś sławnego, którego uwielbiamy i kochamy. Można tak nazwać swojego ulubionego wokalistę. Na przykład ja jestem fanką Rihanny. A autorytet, to osoba, która świeci przykładem dla innych. No ale ktoś może powiedzieć, że idol a autorytet to to samo, ponieważ z idola też bierzemy przykład. Ja uważam, że jednak jest ta mała różnica. Osobiście nie mogę powiedzieć, że Rihanna jest moim autorytetem, ponieważ robi rzeczy, które są w naszym kraju zakazane. Z idola raczej nie bierzemy przykładu, tylko naśladujemy go. Nie oszukując można powiedzieć, że jak ktoś jest bogaty i sławny, to nie robi rzeczy godnych naśladowania. A autorytet to osoba, z którego należałoby brać przykład. A czy Wy też widzicie tą różnicę? Kto jest Waszym idolem, a kto autorytetem? 

Zobacz więcej >

Spring with sheinside

Witajcie! Dzisiaj mam dla Was post bardziej do oglądania, niż do czytania. Ale nie bójcie się, już niedługo wracam do postów tematycznych.
Moje ciepłe ubrania leżą już ściśnięte gdzieś głęboko w szafie, a do gry wchodzą lekkie ciuszki.  Na wiosnę wzięłam pod lupę sklep Sheinside i chcę Wam zaprezentować ubrania, które są idealne na wiosnę oraz wpadły mi w oko. Mam nadzieję, że spodobają się Wam te cudeńka.


Sezon na sukienki już rozpoczęty! Zazwyczaj nie jest to moja ulubiona część garderoby, ale w tym roku jakoś mam chęć to zmienić. Wybrałam dla Was tylko te, które najbardziej mi się spodobały. Uważam, że warte są kupienia. Czyż nie są piękne?


Nareszcie można nosić bluzki na krótki rękaw bez obawy, że się zmarznie. To jest moja ulubiona część garderoby. Są one takie lekkie i piękne. Podobają się Wam moje propozycje?

Zobacz więcej >

Only spring!

Jak wiecie dzisiaj jest kalendarzowa wiosna! Z tego oto powodu nie chcę Was zamęczać swoimi przemyśleniami i przychodzę z luźniejszym postem. Ostatnio mam w sobie bardzo dużo pozytywnej energii. Z okazji dnia wagarowicza i wiosny, w piątek cała szkoła poszła na pizzę. Uwielbiam takie szkolne wypady, ponieważ nasze relacje klasowe się polepszają. Ten wczorajszy dzień był dla mnie bardzo szczęśliwy. A Wy jak go spędziliście? Przechodząc już do kolejnej rzeczy. Zostało nie całe 100 dni do wakacji!! Ja już zaczęłam troszkę ćwiczyć. Planuję zrobić o tym dla Was post. Tak bardzo nie mogę doczekać się wakacji. Już pomalutku zapisuję swoje plany, ponieważ chcę te wakacje wykorzystać jak tylko się da. Teraz zostawiam Was z moją pierwszą wiosenną sesję, a sama lecę na rolki ;*

Mam do Was ogromną prośbę. Moglibyście zagłosować na mój filmik ( klik - szukajcie pt.: "Higiena na sportowo"). Wiem, że trzeba się zalogować, ale to dosłownie kilka sekund. Dla Was to parę sekund, a dla mnie coś ważnego. Z góry bardzo dziękuję ;* 
Zobacz więcej >

Born Pretty Store

Hello people! Dzisiaj post troszkę w innym stylu. Jak wiecie od pewnego czasu współpracuje z firmą Born Pretty Store. Na początku zaznaczę, że jest to sklep z akcesoriami do włosów, biżuterią, akcesoriami do paznokci itp.. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie.  Razem z przemiłą Jenny wybrałam dla siebie dział z biżuterią. Z niecierpliwością czekałam na paczkę. Nawet nie wiecie jak mi poprawił się humor, gdy ujrzałam ją na moim biurku. Czekałam na nią powyżej miesiąca. Było to spowodowane świętem w ich kraju. Za pierwszym razem dotarła do mnie o wiele szybciej. Wszystko jest starannie zapakowane, a wysyłka darmowa na całym świecie! Ale przechodząc do rzeczy, już pokazuję Wam to co sobie zamówiłam. 
Zobacz więcej >

Money isn't everything

Każdy czasami ma takie dni, w których nie ma na nic ochoty. Przychodzą mu również wtedy myśli, że wszystko jest bez sensu. Wszystko wydaje się do niczego. Ostatnio takie myśli posiadam. Próbuję to jakoś zmienić. W tym celu postanowiłam, że zrobię taką małą listę "rzeczy, które zmieniłabym na świecie". Chciałabym się tą listą z Wami podzielić, a następnie skupić na jednym z tych punktów.
Na początku powiem, że chciałabym na świecie zmienić praktycznie wszystko. Ale gdybym to wypisała, to post byłby nie ciekawy. Teraz wymienię tylko kilka rzeczy. Pewnie jak każdy usunęłabym kilka charakterków ludzi. Dodatkowo zmieniłabym ilość zadawanych sprawdzianów, kartkówek czy prac domowych. To wszystko zabiera nam czas. Albo zamiast tego dałabym nam dłuższe dni, żeby na wszystko starczyło czasu. Pozbyłabym się cechy, która powoduje, że strasznie szybko można mnie wyprowadzić z równowagi. No i najważniejszą rzeczą, którą bym zlikwidowała, to są te wszystkie "fejmy". Na tym się dzisiaj skupimy.
Jak dla mnie to te osoby są żałosne. Przedstawiają tylko postać człowieka, która bez pieniędzy by nie istniała. Nie chcę oczywiście nikogo obrażać. To tylko moje zdanie. Najbardziej w nich irytuje mnie to, że oni tak wszystkim szpanują. Takie osoby uważają siebie za lepszych. Nie pisze tego, ponieważ jestem zazdrosna. Nie zależy mi na byciu sławnym. Dobrze mi jest tak jak jest. Założę się, że gdyby nie pieniądze, to nie byliby tacy lubiani. Po co w ogóle oni są. Po co jest podział na lepszych i słabszych? Uważam, że ludzie powinni być tak samo traktowani. Pieniądze to nie wszystko... A Wy co zmienilibyście na świecie?
Zobacz więcej >

Technological progress

Postęp technologiczny w ostatnich czasach jest bardzo duży.  Jeśli dobrze zapamiętałam, to mniej niż 100 lat temu ludzie nie wiedzieli co to jest komputer, a tym bardziej telefon. Potwierdzenie tak szybkiego rozwoju pozwolę sobie przedstawić w liczbach. Pismo wynaleziono 4 tys. lat p.n.e przez Sumerów. Początkowo to było pismo klinowe.  Zaraz po nim wynaleziono listy. W 1448 roku założono drukarnie.  Pierwszy komputer wynaleziono dopiero w 1949r. Zaraz po nim powstał internet, a mianowicie w Polsce dostępny był od 1991 roku. 
Dzięki temu teraz z łatwością możemy skontaktować się z rodziną mieszkającą za granicą,  z przyjaciółmi lub z kimkolwiek innym. Kiedyś nawet ludzie by o tym nie pomyśleli.  Przecież wiadomości w tamtych czasach (mowie to jakby to było 500 lat temu, ale to było nie dawno) szły tygodniami a czasami miesiącami.  Ale oprócz tego nasze państwo jest bardziej rozwinięte. Niestety są tego rozwoju plusy, ale zarówno minusy. Konsekwencją tej nowoczesnej technologii są uzależnienia. Co trzeci lub co drugi polak nie może przeżyć dnia bez telefonu lub komputera. Przyjrzyjmy się temu z bliska. Idąc ulicą,  będąc w kawiarni czy w innym miejscu są wszędzie ludzie. Ludzie, którzy cały czas trzymają telefon lub inne urządzenie w ręku. Nawet znajomi nie zamieniają już żadnego słowa na spotkaniach tylko telefony, telefony i telefony. A co gorsze ja chyba też jestem uzależniona. Jak wychodzę gdzieś poza dom, to nie używam telefonu, ponieważ nie mam internetu. Z jednej strony jestem zła z tego powodu a z drugiej nie.  Ale to tak nie musi być. My możemy coś z tym zrobić, tylko musimy chcieć. Własnie jednym z moich postanowień na nowy rok było i jest ograniczenie komputera. Jednak jakoś omijałam ten punkt, ale od dzisiaj zamierzam to zmienić.  Zamiast przesiadywania godzinami i w wolnych chwilach na komputerze, poświęcę na to z 2/3 godziny na sam początek. Potem ograniczę dni w tygodniu.  W miedzy czasie zero korzystania z tableta. Ja jestem osobą,  która nie używa telefonu tylko tablet.. Telefon jest praktycznie nie używany. A wy ograniczycie komputer i telefon? Przyznajcie się bez bicia czy też jesteście uzależnieni :)
Zobacz więcej >

We are women!

Są wygadane, romantyczne, humorzaste, uparte... Należy do tej grupy większość Was, moich czytelników. Tak, właśnie chodzi mi o kobiety. Nikt nas nie może zrozumieć, a zwłaszcza mężczyźni. Jedynie kobieta kobietę może zrozumieć, ale nie zawsze. W przeciwieństwie do mężczyzn kobiety muszą robić wszystko doskonalej. Mamy zarówno plusy jak i minusy.  Ale mówiąc szczerze, bez nas świat byłby inny. My pełnimy ważną rolę w przyrodzie, jak i  w normalnym życiu. Zacznijmy od tego, kto rodzi potomstwo. Przecież bez nas mężczyźni byliby niepotrzebni. Po co byłby wtedy świat?  Ale nie zapominajmy, że bez nas mężczyźni byliby roztargnieni. Bo to my jesteśmy ich prawą ręką. Pomimo tego, że kobiety potrafią mieć ostre charakterki, to i tak mężczyźni nas kochają.
Pewnie zdziwiliście się, że napisałam o sobie "kobieta", chociaż mam dopiero 15 lat. Otóż ja uważam, że kobietą stajemy się gdy dorastamy. Mam nadzieję, że każdy wie o co mi chodzi. Zmienia się nam wtedy gust, charakter. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu szalałam za kolorem różowym, lalkami, nie miałam gustu i ustawiałam wszystko gdzie popadnie. Teraz to wszystko się zmieniło. Kobieta zmienną jest. Wolę biały i czarny, zabawki mnie nie interesują, a mój pokój opanowała harmonia. Zaczynamy myśleć o swojej przyszłości, no i oczywiście o związkach. Mamy mniej energii i jesteśmy poważniejsi. Każdy dorasta w swoim czasie. Niestety w moim przypadku minusem w tym okresie są pryszcze, z którymi większość nastolatków ma problem. Ale to jest inny temat. Dzisiaj chciałam tylko Wam przekazać, że kobietami, czyli ważnymi istotami jesteśmy nawet o tym nie wiedząc.

Z okazji naszego jutrzejszego święta chciałabym życzyć wszystkim paniom wszystkie co najlepsze! 
Zobacz więcej >

Photographs of February

Ludzie! Za nami już luty! Ten miesiąc minął mi dość dobrze. Pojawiła się mała sprzeczka i straciłam najlepszą przyjaciółkę. Ile to jedna nowa osoba może namieszać.. Ale ogólnie jest dobrze, a u Was? Zima (niby) się kończy i za 18 dni jest kalendarzowa wiosna. Cudownie. To oznacza, że coraz bliżej lato, a z latem wakacje. Zaczyna się ciepła pora roku, ale jeszcze dzisiaj padał u mnie śnieg. Trochę to dziwne,  ale cieszmy się tym co jest dobre. Ostatnio grałam najważniejszy mecz z Varsowią. On miał zadecydować czy przechodzimy dalej w lidze. Niestety przegrałyśmy trzema bramkami. Może jakimś cudem stracą kilka punktów i jednak my przejdziemy dalej. Zobaczymy. Muszę jednak stwierdzić, że niektórzy dorośli nie mają kultury. Jak przychodzi co do czego, to nagle wszyscy znają zasady. Wczoraj grałyśmy  również powiaty i oczywiście wygrałyśmy. Już niedługo jedziemy na rejony. O rozgrywkach to już koniec, teraz trochę na inny temat. Czy Wy również zauważyliście, że sukienka pewnej projektantki opanowała internet? Jestem ciekawa jaki Wy kolor widzicie. Ja cały czas widzę złoto-białą. Teraz zostawiam Was ze zdjęciami, a sama idę odpisywać na listy. Całuski ;*
Zobacz więcej >
R I L S E E E © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka