Bogate wnętrze vs bogactwo w kieszeni

Jeśli czytasz to sam, to oznacza,  że już dość długo żyjesz na tym świecie. Wystarczająco długo, żeby życie Ciebie czegoś nauczyło. Jak pewnie wiesz - stan majątkowy waha się u ludzi w dość dużym stopniu. Jedni mogą pozwolić sobie na ekskluzywne podróże, ubrania, wyżywienie w restauracjach, a inni mogą tylko o tym pomarzyć. Jedni na to zarobili uczciwą pracą, a niejedni po prostu mają szczęście. Jednak nie o tym będę dzisiaj się rozwodzić. Dzisiejszy temat brzmi: Ludzie wolą bogatych. To zdanie jest bardzo powierzchowne i ogólne. Ale nic innego nie możesz zrobić, niż przyznać mi racji. Główne można to zaobserwować w szkole. Czytając to co dalej jest napisane, pamiętaj o tym, że jest część ludzi, którzy nie zaliczają się do opisanego przypadku. Jeśli masz w swoim otoczeniu osoby, których pieniądze się trzymają, pewnie zauważyłeś bogactwo również w znajomych. Takie osoby są po prostu "fejmami". Czemu? Głównie ze względu na stan majątkowy. Ciekawe własnie ile osób z tych znajomych są prawdziwymi przyjaciółmi. Gdyby pieniądze odeszły, odeszliby też i oni. Niewiele z nich by pozostało. Czemu tak jest? Czemu ludzi przyciąga bogactwo w kieszeni, a nie bogate wnętrze? Człowiek posiadający miliony pieniędzy, może być egoistą i posiadać parę innych złych cech. Wartościowe papierki odejdą, a on zostanie i stanie się.. kim? Osobą niezbyt przyjacielską. To po prostu kilka stówek czyniło go pięknym wewnętrznie. Natomiast człowiek, który nie jest milionerem, bogaczem z reguły jest osoba wartościową. Gdyby wyrównać ich stan majątkowy, wszyscy jednoznacznie wybraliby drugą osobę. Przecież każdy powinien wiedzieć i jestem przekonana, że większość zdaje sobie z tego sprawę. Jednak pieniądze bardzo kuszą i większość łapie się w sieć. Pamiętaj, że charakter jest najważniejszy. Gdy będziesz potrzebował wsparcia, papierki Ciebie nie przytulą, nie pocieszą. No jakbym była drobiazgowa, to owszem. Zakupy i te sprawy poprawią humor. Jednak nic nie zastąpi drugiej osoby, prawda? Może i w tym co napisałam jest lekki chaos, ale mam nadzieję, że główny wątek trafi do Ciebie. Nie chce nikogo urażać tym postem. Nie zawsze osoba bogata jest pusta. Znam kilka przypadków. Osób  przyjacielskich, posiadających jakąś sumę pieniędzy. Chciałam tylko opisać to tak powierzchownie. Mam nadzieję, że główna puenta została wydobyta. Nie powinieneś patrzeć na majątek, tylko na charakter.    
prywatny facebook - INSTAGRAM - TUMBLR  - Snapchat: rilseee

Udostępnij ten post

33 komentarze :

 1. Bardzo mądry post... Mnie uczy nawet najmniejsza jakaś zła sytuacja.
  nicolenicky01.blogspot.com <<

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety muszę zgodzić się ze zdaniem "Ludzie wolą bogatych." Smutne... Mam nadzieję, że ten post przemówi niektórym do rozsądku, bo popadniemy w skrajności.
  Śliczne zdjęcia ♥

  http://natasiak.blogspot.com/2016/04/to-nasza-wojna.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję umiejętności pisania tak mądrych postów :o :*
  Dużo przemyśleń po tak krótkim tekście :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie coś w tym jest, że zawsze dzieciaki z bogatych rodzin miały zawsze stadko znajomych obok siebie. Ładne zdjęcia ;)

  BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100 %. :)

   http://byanezja.blogspot.ie/#

   Usuń
 5. Często da się to zauważyć wśród nastolatków, że taki bogaty ma więcej znajomych, bo wiesz zawsze jakieś korzyści z takiej znajomości. To płytkie i powierzchowne, ale co zrobić..
  Bardzo mądry post, zgadzam się z nim.
  Śliczne zdjęcia.
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Post dający do myślenia, dodatkowo ładne zdjęcia. :)

  http://karox96.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Każda sytuacja czegoś uczy, bardzo mądrze napisany post,a coraz mniej takich.
  Stylizacja też całkiem w porządku. :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. To niestety ale przykra prawda....ale sa wlasnie tez tacy ktorym pieniadz nie udezyl do glowy ...sa to osoby ktore na prawde ciezka praca,do tego doszli...

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety taka prawda... madry post! i ladne zdjecia! <3 xx

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 10. Przykra prawda, niestety, ale właśnie tacy są ludzie, nic z tym nie zrobimy. Ładne zdjęcia i ogólnie blog :)

  [http://mvrcelia.blogspot.com/ zapraszam do mnie, dopiero zaczynam]

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystko co napisałaś jest prawdziwe.
  Śliczne zdjęcia
  http://the-rose-style.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się w 100% z tym co napisałaś. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo mało ludzi patrzy na charakter, a bardziej skupiają się na jego stanie majątkowym. W szkole można najczęściej to zauważyć...
  Bardzo ładne zdjęcia. Pozdrawiam. wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Aż mi się łezka zakręciła w oczku.. Cudowny post. Masz całkowitą rację co do ludzi.
  http://julietguliet.blogspot.com/ zapraszam na mojego bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najważniejsze jest to jaki człowiek jest, a nie ile ma w kieszeni. Niestety większość tego nie rozumie.

  My blog - Click!

  OdpowiedzUsuń
 15. Majętność to rezultat pracy jaką się włożyło, umiejętności jakich się posiadło, często z mozołem, kiedy inni balowali, lub zabijali nudę w mało kreatywny sposób.
  Jim Rohn mawiał "Pracuj mocniej nad sobą niż nad swoją pracą."
  Nikt nie rodzi się przedsiębiorcą, artystą, sportowcem, ludzie się nimi stają!

  Majętne osoby, które swoją pracą osiągnęły niezależność finansową, są bardzo inteligentnymi osobami, które po wielu próbach i błędach w końcu znalazły sposób jak zarobić pieniądze robiąc to co lubią.

  Te osoby, poproszone z chęcią podzielą się swoją historią, radami, może nawet zostaną twoją mentorką/mentorem.

  Większość uczniów, studentów wydaje kasę rodziców, ci co zarobili kreatywnością i własną pracą zwykle nie mają czasu na modę, bo nadal większość czasu spędzają w swojej pracowni.

  Pytanie za kim podążasz. Kogo naśladujesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo cenny komentarz. Dziękuję, naprawdę. Pozdrawiam:*

   Usuń
 16. Pieniądze to ostatnia rzecz, która wpływa na to czy się z kimś koleguje czy też nie. Dlaczego ostatnia? zdarzają się przypadki, gdzie bogate osoby się wywyższają, dlatego uwzględniam taką opcje :D Ładne zdjęcia. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Bogactwo,bogactwem może i szczęścia nie daje. Ale trudno się cieszyć, gdy przez cały tydzień je się suchy chleb lub nie ma za co kupić dzieciom butów. Taki slogan , może i przereklamowany że pieniądze szczęścia nie dają, ale jednak sa potrzebne do chociażby zaspokajania podstawowych potrzeb :)

  OdpowiedzUsuń
 18. mądre słowa i śliczne zdjęcia ! :))
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com
  Poklikałabyś w linki w najnowszym poście? Z góry dziękuję <3

  OdpowiedzUsuń
 19. mądrze powiedziane, fajny post ;3

  Zapraszam do mnie
  http://izaaana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, papierki w smutnych momentach nas nie pocieszą!

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. zgadzam się z tobą. W ogóle uwielbiam Twojego bloga i styl jakim piszesz, do tego ładne zdjęcia! :)
  http://mypink-glasses.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Dokładnie! Dobrze powiedzane! :)


  Zapraszam!
  http://bleedingoutforyou.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Śliczne zdjęcia i parka cudowna. Masz rację, wiele osób potrafi przyjaźnić się z kimś dla korzyści. Ludziom imponuje bogactwo, cały czas dążą do zaspokajania swoich dóbr, są zazdrośni o to,że masz lepszy telewizor. Porażka, ale niestety 80% społeczeństwa takie jest :( Smutne to,bo rzeczy te, nie są wcale ważne - ne na tyle, by oddawać swoją prawdziwość, swoje uczucia, emocje, zasady.

  OdpowiedzUsuń
 24. Masz racje :) Świetne zdjecia :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo ważna jest w życiu...

  http://pozytywnie-nastawiona.blogspot.com/2015/12/niematerialnosc.html

  OdpowiedzUsuń
 26. Świetne zdjęcia i bardzo mądry post!

  OdpowiedzUsuń
 27. Czytałam post z trzy razy i co chwila ktoś mi przeszkadzał i nie mogłam napisać komentarza. Hym. Ludzie wolą bogatych, ponieważ są egoistyczni. Teraz przypomina mi się zdanie pani od polskiego " Każdy ma w sobie coś z egoisty... tak. To prawda. Ci co mają o wiele więcej, ciągną do bogatych by ich wykorzystać. Kim zostanie? Osobą, która nie będzie mogła odnaleźć się w świecie, ponieważ jego porządek raptownie się zburzy. Bardzo możliwe ,że będzie osobą samotną. .... wydaję mi się ,że może nie tylko jest to wszystko spowodowane egoizmem ale także tym,że jesteśmy przyzwyczajeni do oceniania oczami. Osoba lepiej ubrana( ta co ma więcej pieniędzy, najczęściej nosi to co modne) jest no dla nas niby lepsza , szybciej podejdziemy do osoby , która wygląda dobrze, niż takiej z biednej rodziny.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i obserwację, to daje mi motywację do dalszej pracy ♥

R I L S E E E © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka