Wakacje, Holiday, Sommerferien

Od czterech dni mamy wymarzone wakacje. Właściwie.. każdy ma je od minimum tygodnia. Pogoda co prawda jest strasznie zmienna, ale ja już zdążyłam popływać w wodzie. Skoro mamy lato, dwa miesiące czasu wolnego, to należałoby jakąś zagospodarować te setki, tysiące godzin. Szkoda byłoby przesiedzieć całe dnie w domu i nic nie robić. To zostawmy ewentualnie na weekendy w okresie szkolnym.  Post z planami - nie może u mnie tego zabraknąć. Jestem strasznie ciekawa, gdzie w tym roku wyjeżdżacie. Być może się spotkamy? Opiszcie mi własne plany w komentarzach, a tymczasem ja opowiem o swoich. Kilka już udało mi się zrealizować, a mianowicie ognisko, nocowanie w namiotach. Złożyłam świadectwo z wynikami do liceum. Teraz na mojej liście widnieje wyjazd do Krynicy Morskiej ( już w ten czwartek), koncert Rihanny (5 sierpnia) oraz wyjazd do Ustki  ( 6 sierpnia). Czuję, że te wakacje będą niezapomniane i życzę, by Wasze też takie były. Korzystając z okazji, przygotowałam dla Was trzy stylizacje ze sklepu Wholesale buying . Asortyment jest tak samo świetny, bogaty, co sprawiło, że znowu poświęciłam kilka godzin na przeglądzie. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Która stylizacja najlepsza dla Was?

sukienka  |  buty  |  torba  |  kapelusz
Zobacz więcej >

Ten pierwszy poniedziałek

Dziewięć lat temu do szkoły przyszła mała dziewczynka o imieniu Milena. Usiadła w ławce, zapoznała osoby. Początek jak zwykle krępujący, aczkolwiek każdego dnia poznawała ich coraz bardziej. Tak było do dnia dzisiejszego. Spędziła z nimi wiele radosnych chwil, jak i smutnych dni. Wspólne wycieczki, wygłupy, sprzeczki, etapy w dorastaniu, pierwsza miłość, poznawanie świata. Wszyscy uczestniczyli w jej życiu..
Pierwszego września 2015 rozpoczął się rok szkolny. Ostatni w starych ścianach. Teraz jak o tym pomyślę to czuję ogromny smutek. Z moją klasą, prawie całym składem jestem od początku podstawówki. Z niektórymi osobami  mam przyjemność być odkąd mam 4 lata. Zatem można powiedzieć, że 12 lat razem. Pojedyncze osoby odchodziły i dochodziły nowe. Najlepsze jest to, że w trzeciej klasie gimnazjum dopiero zaczęłam dogadywać się z chłopakami i innymi osobami z młodszych klas. Zazwyczaj był podział na płeć. Jako, że jestem.. a nie, byłam w klasie sportowej - dziewczyny zawsze te same. Miano takiej klasy ma ogromny minus. Na każdym obozie, turnieju przybywa wiele wspomnień. Razem nie tylko w szkole całe dnie, ale i w weekendy oraz w wakacje, ferie. Liczne wspomnienia powodują, że jeszcze trudniej się rozstać. Pamiętam praktycznie wszystkich jako małe robaczki. Przykro mi, że drużyna się rozpada, ale tak już jest. Każda z nas rusza w swoją stronę, zaczyna nowy rozdział. Nigdy nie zmieniałam otoczenia. Miałam takiego farta, że zawsze z tą samą brygadą. Z czasem mogę przyznać, że z jednej strony nie jest to dobre, ponieważ teraz bardzo trudno jest mi zmienić otoczenie. Zazdroszczę tym, którzy mieli tą okazje. Może teraz jest im łatwiej. Pomimo zakończenia trzeciej klasy ze średnią 5.61, to było najsmutniejsze zakończenie. Moment, gdy staliśmy na środku i śpiewaliśmy ze łzami.. Nie ważne czy ktoś mnie denerwował, czy kogoś nie lubiłam, ale na pewno za wszystkimi będę tęsknić.  Coś się kończy, a coś się zaczyna. Wiele mam myśli, wspomnień, ale nadal nie dociera do mnie fakt, że nie zobaczę już tych samych osób, nie usiądę już z przyjaciółkami w ławce. Aczkolwiek teraz czas optymistycznie nastawić się do liceum, nowej szkoły. Pewnie szybko zapomni się o znajomych z gimnazjum, a zaprzyjaźni z nowymi. Pomimo obiecywania o utrzymaniu kontaktu, to na przykładzie rodziców można wszystko wywnioskować. Takie życie. Trzeba żyć dalej. Musimy być dzielni. Damy radę, nowy początek, kilka łez. Nie ma co się martwić, Świat się nie kończy, musimy brnąć dalej. Aby kolejny etap się otworzył przed nami, trzeba zamknąć poprzedni. Jeszcze nie raz w życiu będą takie zmiany. Temat bez dna, więc może lepiej skończę. Każdy przecież to przeżywa. Jak to mówią: Do widzenia przyjaciele!
Zobacz więcej >

Korona z głowy

Coraz częściej można spotkać osoby, które zbierają pieniądze dla potrzebujących. Organizowane są różne fundacje, zbiórki lub inne programy pomocy. Tymi potrzebującymi mogą być dorośli, małe dzieci, wszyscy ludzie wymagający operacji, bardzo drogiego zabiegu. Świat bywa okrutny nawet i pod tym względem. Dużo osób cierpi i pieniądze stanowią dla nich ratunek do normalnego życia. Tacy ludzie nie wymuszają nic. Liczą tylko i wyłącznie na miłe chęci, dobre serce. Mało kto, tylko nieliczni okazują trochę empatii i darują parę groszy.  Nie każdy posiada zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób , umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość . Mimo to, powinno się spróbować chociaż raz wczuć w sytuacje innych. Na pewno nie chciałoby się być na ich miejscu. Gdybyś jednak był, bardzo chciałbyś pomocy. Cieszyłby się z każdego człowieka, który ją zaoferował. Ale czemu, gdy stoisz po tej drugiej stronie, to nie pomożesz? Przecież Ty  chciałbyś od innych przyjacielskiej dłoni. Coś za coś. Korona z głowy nie spanie. Zdejmij klapki z oczu i uświadom sobie. Pomagając innym nie stracisz nic, a zyskasz. Wiele mówiłam na temat karmy. Pamiętaj, że wszystko wraca z dwukrotnie większa mocą. Zacznij dostrzegać wezwań innych, rozwiń swoją empatię. Otwórz się na innych. Jak pomożesz komuś i kiedyś Ty będziesz potrzebował pomocy, na pewno ją otrzymasz. Nie myśl tylko o sobie, co to nie stracisz jak pomożesz, bo nie ma mowy, aby coś stracić. Żyj dla siebie, ale i innych. Pomagając innym, sprawiasz, że jesteś potrzebny.  Nie musi to być zaraz pomoc jaką opisałam, ale nawet małe uczynki w szkole wobec znajomych. Pomóż komuś w nauce, ewentualnie daj spisać pracę domową koledze/koleżance, bo może to zadecydować o promocji danej osoby do kolejnej klasy. Pomoc może być różna.  Puentą tego wpisu ma być rada, aby być otwartym dla innych. Nie myśl wyłącznie o swoich potrzebach i czasami zrezygnuj, poświęć czas innym. Nie odmawiaj z wymówkę "nie mam czasu, mam inne plany", a w rzeczywistość będziesz siedzieć przed telewizorem, bo emitują Twój ulubiony serial. Pomagaj. Czy życie wtedy nie nabiera dodatkowego sensu? Korona z głowy nie spadnie, a  nawet zabłyśnie! Przemyśl to dokładnie. 
Zobacz więcej >

Trudno jest lekko żyć

Lekkie życie. Z pozoru każdy wie o co chodzi, aczkolwiek ten zwrot jest dwuznaczny. Lekkie podejście do życia wcale nie musi być optymistyczne. Pierwsze znaczenie to ogólnie mówiąc sposób życia osoby, która nie przejmuje się konsekwencjami swoich działań, nie obchodzi ją zdanie innych, żyje tak jak chce, nie żałuje sobie alkoholu, ani narkotyków, cieszy się chwilą i nie interesuje ją co będzie jutro. Troszkę inne znaczeni to po prostu świadomość, że życie i tak się skończy. Więc balansuje się poza normami, igra się z tym dziwnym życiem, ale też jest się w stanie zauważyć jego lekkość, piękno. Rozwiązywanie problemów na spokojnie, racjonalnie, myślenie "zawsze jakoś to będzie" i niemartwienie się na zapas, bo to do niczego nie prowadzi. Poza tym wiara we własne możliwości i szczypta optymizmu, ale takiego zdrowego. Stres występuje bardzo rzadko. Myślę, że na pewno chciałbyś tak żyć, lekko. Kto by nie chciał nie mieć zmartwień, albo inaczej - mieć je, ale się nimi nie przejmować? Ja osobiście bardzo bym chciała. Dobrze wiecie, nie raz Wam pisałam, że te wszystkie obowiązki mnie przerastają. Czasami zastanawiam się chociażby jak to jest lekceważąco podchodzić do nauki, nie przejmować się ocenami i konsekwencją powtórki klasy. Jednak ja tak nie potrafię. Nie raz próbowałam podejść do czegoś obojętnie, ale ja to ja. Lubię gdy coś jest wykonane niemalże perfekcyjnie. Ciężko jest lekko żyć. Jeśli się nie mylę, powstały na ten temat piosenki i książki. To jest znakiem tego, iż nie tylko mi przychodzi to z wielkim trudem, a w zasadzie w ogóle się nie udaje. Zazdroszczę osobom, którzy potrafią tak, ale korzystają z tego z rozumem.  Niektórzy za bardzo podchodzą do wszystkiego arogancko, prostacko. Z tym wiążą się straszne konsekwencje, które oczywiście i tak są obojętne dla takich istot. Niektórzy mają wakacje, a niektórzy (tak jak ja ) jeszcze nie. Mam zadanie dla nas. Postarajmy się przeżyć te wakacje bez zmartwień, nie podchodźmy za poważnie do niektórych błahostek. Oto mój cel i mam nadzieje, że Twój też. Powodzenia!

Zobacz więcej >

Jak zwykle później.. - Darmowa wysyłka

Ludzie zmiennymi są, racja. Zgadzam się. Człowiek może zmienić się nawet o 360 stopni. Co mnie o tym przekonało? Moja osoba. Kiedyś wszystko dopięte na ostatni guzik przed czasem, a teraz.. teraz mi go brakuje. Nie wiem czy słyszeliście, ale od 2016-6-12 do 2016-6-14 Shein zapewnia bezpłatną wysyłkę aż w 100 krajach. Termin upływa dzisiaj. Przepraszam, że informuję Was tak późno, ale nadmiar obowiązków daje się we znaki. Dodatkowo dochodzi przypilnowanie rekrutacji do szkoły. Mam nadzieję, że wybaczycie mi to. Tak czy inaczej, jest jeszcze możliwość zakupu. Uważam, że to bardzo atrakcyjna oferta. Na nie jednej stronie przesyłka kosztuje więcej niż zawartość paczki, także naprawdę warto. Wiem, że czasu tej oferty jest bardzo mało, a wybór rzeczy może być trudny i czasochłonny, więc postanowiłam Wam troszkę pomóc. Przygotowałam listę. Zdaję sobie sprawę, iż nie każdy lubi takie posty, pojawiają się one często, aczkolwiek ja chcę informować Was o każdej możliwej okazji. Shein to moja ulubiona firma i nie pisze tego, ponieważ z nimi współpracuję. Piszę to, ponieważ mają naprawdę ciekawą ofertę i wszystko dobrej jakości. Także w skrócie: Darmowa wysyłka, Shein,  od 12 do 14 czerwca, warto.

Zobacz więcej >

Archiwum myśli

Tysiące myśli na minutę. Milion pytań. Dlaczego słońce przyciemnia skórę, a rozjaśnia włosy? Kiedy nastąpi absolutny koniec? Co było pierwsze: jajko czy kura? Dlaczego w lodówce jest światło, a w zamrażalniku nie?  Dlaczego czas płynie? Co ma piernik do wiatraka? Nie wiadomo które zadać jako pierwsze, nie wiadomo czy są odpowiedzi, a człowiek czeka. Czeka i  chce znać odpowiedzi. Ludzie są tacy, że nawet zapełniają swoją głowę myślami, które są zbędne. Przykładowo: nie raz zastanawiałeś się co myśli inny człowiek. O czym rozmyśla pan mijający Ciebie na ulicy, pani wyprowadzająca psa, piosenkarka podczas swojego jubileuszowego koncertu, czy nauczycielka stawiając negatywną ocenę. Często w naszej głowie, bo tam tworzą się myśli, jest ich za dużo. Straszny natłok , chaos, tłum , ogrom myśli. Bez wątpienia noc to właśnie ta pora, gdy mamy ich najwięcej. Potrafisz zadręczać się najgłupszymi w danym momencie pytaniami, myślami. Masz problem je pozbierać. Nieraz tak miałam. Nie należy to do przyjemnych uczuć, gdy nie wiesz co i jak, gubisz się w swoich myślach, nie wytrzymujesz. Ostatnio mam tak często. Nie wiem czym to jest spowodowane, czemu i jak. O właśnie! Kolejne myśli..  Lecz tak już jest. Człowiek filozofuje cały czas, nieustannie, bez przerwy. Co robię w takich sytuacjach? Idę biegać, pojeździć na rolkach, rowerze, czasami spać ( w wyjątkowych sytuacjach, gdyż po śnie mam pesymistyczny humor). Dotlenienie organizmu czy nawet dawka snu pozwala mi wszystko uporządkować. Naprawdę polecam. A co jest z osobami, o których mówi się "On/a nie myśli. Najpierw mówi, potem używa mózgu"? Czy rzeczywiście jest tak, że oni analizują wszystko kilka razy mniej niż Ty? Każdy jest inny. Niejedni potrafią dumać i myśleć nad znaczeniem słowa, które napisał znajomy i w jakim kontekście użył. Są tez inni, którzy nie myślą nad tym długo, tylko wyłapują pierwsze myśli. Może i taka osoba ma lepiej, nie zadręcza się myślami, ale z drugiej strony.. Mimo wszystko lepiej jest przeanalizować wszystko, niż potem żałować. Czasami lepiej jest poświęcić trochę czasu, odłączyć się od wszystkiego i pomyśleć nas swoim życiem. Warto, naprawdę. 
sukienka - Shein 

Zobacz więcej >

Zaginione, znalezione

Jeszcze niedawno pisałam o niepełnej paczce z Born Pretty Store. Kilka dni po tym, otrzymałam zagubiony drobiazg. Jest to zestaw, który możecie zauważyć na poniższych zdjęciach. Zamówiłam sobie bransoletkę wraz z naszyjnikiem. Głównie chodziło mi o bransoletkę. Za takimi naszyjnikami nie przepadam, dlatego postanowiłam oddać go mojej przyjaciółce, która takie uwielbia. Wiele razy widziałam, że typowe "tumblr girl" posiadają taką bransoletkę. Przyznam, że spodobała mi się. Można nazwać ją "tatuażem", który pięknie zdobi dłoń i jeśli ktoś lubi - szyję. Na zdjęciach starałam się jak najlepiej przedstawić kwiaciasty wzór. Materiał, z którego wykonany jest ten zestaw, wydaje się bardzo mocny, solidny, elastyczny. Czarny kolor sprawia, że jest uniwersalny. Pasuje do każdej stylizacji. Czy to na sportowo, elegancko.. Nie czuje nawet, że ma się na sobie bransoletkę i naszyjnik. Cena to tylko $3.61, więc w przeliczeniu na złotówki to zaledwie 14zł. To nie dużo jak na taki popularny zestaw. Przeczuwam, że w bransoletce będę chodziła dosyć często. Będę musiała uważać na słońce, żeby sobie trwałej dekoracji nie zrobić. Przedłużać nie będę. W skrócie: Naprawdę polecam, świetny zestawik! Zapraszam do oglądania zdjęć na tle mojego pierwszego rysunku, który o dziwo nie psuje wzroku. Piszcie, czy posiadacie taki zestaw! Zestaw - Born Pretty Store
Zobacz więcej >

Brak kilku puzzli

W życiu są takie chwile, w których trzeba iść pod górkę. Burza, zero optymistycznego podejścia. Wszystko zaczyna schodzić na dno. Następnie po tym wychodzi słońce, przez pewien czas masz z górki. Tak jest zawsze. Radość ze smutkiem przeplatają się nieustannie. Skup się teraz na tych ponurych dniach. W takich złych sytuacjach jesteś zdenerwowany, pesymistyczny. Jedynie na co masz ochotę, to zapaść się pod ziemię. Wiem coś o tym, bo ja tak jak Ty przechodzę to często. Czujesz ogromną potrzebę, a raczej brak czegoś. Nie zdajesz sobie sprawy, że to potrzeba drugiej osoby. Nie masz o tym pojęcia i zaprzeczasz sam sobie poprzez odizolowanie się od świata. Wolisz być samotny, chociaż tak naprawdę prawda jest inna. To jest duży błąd. W wielu sytuacjach potrzebujesz tej drugiej osoby, jej wsparcia, dotyku i towarzystwa. Nawet zwykłe słowo od innej osoby sprawia, ze nie czujesz się samotny. Niestety w ciężkich sytuacjach nie dostrzegasz innych.  Tak samo jest w przypadku pomocy. Wiele osób pragnie Tobie pomóc, uczestniczyć w rozwiązaniu sytuacji, lecz Ty tego nie widzisz. Gdy ktoś ofiarowuje Tobie pomoc na tacy, Ty nie dostrzegasz chęci tej drugiej osoby. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że sam nie dasz rady. Jest duże prawdopodobieństwo, że dolegające Ci problemy przerosną Twoje możliwości. Drugi człowiek może zdziałać dużo. Tak jak w puzzlach, każda część jest ważna. Nawet ta najmniejsza. Tak samo jest z bliskimi nam osobami. Razem z nimi tworzysz wszystko. Stanowią oni całość. Bez nich byłaby pustka. Nawet w najgorszych sytuacjach pamiętaj o innych. Oni zawsze są gotowi Tobie pomóc i z niczym nie będziesz sam. Ty sam stanowisz rozsypankę tych małych części. Jednak samodzielnie zawsze będzie czegoś brakowało. Chociażby małej, krótkiej rozmowy. Jednak z nimi nie zabraknie Tobie nigdy kilku puzzli. Pamiętaj o tym i ciesz się.  Nie ważne czego brakuje, oni staną się tym wyjątkowym i jedynym, odpowiednim puzzlem. Poszukaj  tych puzzli! One są blisko, musisz je tylko dostrzec.
Zobacz więcej >
R I L S E E E © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka